Zpráva o činnosti SPNG jaro 2021

Vážení a milí přátelé,

v důsledku koronavirové krize jsme se bohužel v roce 2020 nesetkali, nemohla se konat ani Výroční členská schůze. Pouze jsme Vás písemně informovali o jednáních a změnách ve vztahu mezi SPNG a NGP. Zcela zásadním výsledkem společného jednání je skutečnost, že se nakonec smluvní strany dohodly, především s ohledem na nezájem NGP o další spolupráci, že smlouva mezi NGP a SPNG, která nyní končí, nebude po 31. 12. 2021 jakkoliv prodlužována nebo znovu uzavřena.

V loňském roce jste členství v SPNG mohli využít minimálně. Expozice a výstavy NGP byly z důvodu pandemie několikrát na dlouhou dobu pro návštěvníky uzavřeny.  Tento stav se zatím bohužel ani od  1. ledna 2021  nezměnil.

Se souhlasem členů Výboru naší společnosti jsme 8. března zaslali nové generální ředitelce NGP paní Alicja Knast spolu s přáním mnoha úspěchů při vedení Národní galerie Praha dopis spojený s žádostí, abychom mohli, vzhledem k daným okolnostem současného stavu, všem loňským řádným členům SPNG vystavit zdarma členské průkazky s platností pro rok 2021 jako poděkování za jejich věrnost a zájem o Národní galerii a její činnost. Souhlas vedení NGP a generální ředitelky s výší členských příspěvků členů SPNG je totiž dle Smlouvy s NGP základní podmínkou realizace volného vstupu do NG.  Proto jsme o tento souhlas s nulovou výší členských příspěvků SPNG pro rok 2021 požádali.

Paní generální ředitelka v odpovědi nám potvrdila právo volného vstupu do expozic a výstav NGP a odsouhlasila nulovou výši členských příspěvků pro rok 2021 pro všechny členy, kteří uhradili příspěvky za rok 2020. Zároveň také poděkovala za dlouholetou spolupráci a požádala o tlumočení srdečných pozdravů všem členům naší společnosti.

Milí přátelé, snad Vás tedy potěší  průkazka člena SPNG pro rok 2021. Doufejme, že již brzy budete mít možnost navštívit expozice NG i nově zahájenou výstavu ve Valdštejnské jízdárně „Toyen: Snící rebelka“ nebo expozici Staří mistři II. ve Šternberském paláci.

Předpokládáme, že jakmile dojde k rozvolnění protipandemických opatření a bude možné společné setkání, rozešleme pozvánku na Výroční členskou schůzi a předložíme Vám návrh na ukončení činnosti SPNG a její vstup do likvidace.

Za Výbor SPNG s přátelským pozdravem

V Praze dne 19. 4. 2021                                                Tomáš Rafl, předseda SPNG  v.r.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.